Oferowany zakres prac TERNOL

Naszym zadaniem jest kompleksowa realizacja awaryjnych systemów zasilania, czyli zapewnienie niezawodnego, ciągłego dostępu do energii elektrycznej poprzez montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego.

Formularz

Masz pytania?
Podaj swój numer telefonu, oddzwonimy!

Jak wygląda realizacja naszych usług?

Pierwszym działaniem, które podejmujemy, jest analiza potrzeb energetycznych i opracowanie indywidualnych koncepcji dla danego miejsca. Zbieramy informacje odnośnie przeznaczenia agregatu prądotwórczego i na ich podstawie dobieramy optymalny sprzęt. Szczegółowe informacje o tym, jak przeprowadzamy badanie potrzeb energetycznych i dopasowujemy agregat do potrzeb klienta, znajduje się pod podanym linkiem.

Kiedy klient jest już zdecydowany na konkretny model agregatu, transportujemy sprzęt i przystępujemy do przygotowań. Zaczynamy od wykonania wizji lokalnej w celu omówienia i uzgodnienia warunków technicznych, możliwości implementacji systemu zasilania rezerwowego w obrębie danego obiektu oraz sposobu tej implementacji. Kolejnie następuje:

uzgodnienie miejsca posadowienia agregatu i przebiegu trasy kablowej

montaż nowego agregatu prądotwórczego

przygotowanie postumentu lub płyt fundamentowych

ułożenie przewodów elektrycznych i sterowniczych w osłonie pomiędzy agregatem i ZSR (Samoczynne Załączanie Rezerwy)

wykonanie wygrodzenia panelowego wraz z zadaszeniem zabezpieczającego agregat (opcja dla agregatu posadowionego na zewnątrz)

demontaż starego układu ZSR oraz montaż nowego z zabezpieczeniem umożliwiającym wykonanie testów symulujących zanik napięcia sieci

podłączenie i praca na zewnętrznym - zastępczym agregacie prądotwórczym

montaż automatycznej czerpni i wyrzutni powietrza oraz układu odprowadzania spalin (w przypadku zabudowy agregatu w pomieszczeniu)

demontaż starego agregatu prądotwórczego wraz z transportem do sekcji eksploatacji

wykonanie pomiarów elektrycznych oraz schematów przez osoby uprawnione

Kilka dodatkowych informacji

W sytuacji, gdy agregat jest zupełnie nowym, niewystępującym dotąd elementem instalacji, ustalamy miejsce, w którym zostanie umieszczony. Możliwości jest wiele, jednak najczęściej wykonuje się postument ze zbrojonego betonu lub zestawia agregat na przygotowaną wcześniej płytę drogową. Nie ma też przeciwwskazań, aby agregat był zestawiony na dowolną, dobrze wykonaną i utwardzoną nawierzchnię (na przykład kostkę brukową).

W przypadku agregatu montowanego na zewnątrz (nie w obrębie budynku lub pomieszczenia) dobrą praktyką jest wykonanie wygrodzenia w postaci altanki. Zasadniczo agregaty zabudowane są przystosowane do znoszenia warunków zewnętrznych, jednak dodatkowe wygrodzenie wraz z dachem oferuje szereg dodatkowych zalet:

  • obudowa nie jest narażona na kontakt z wodą, co znacząco wpływa na jej żywotność;
  • pełne wygrodzenie oferuje dodatkowy stopień kontroli dostępu (drzwi altanki zabezpieczone dodatkowym zamkiem);
  • możliwa jest obsługa agregatu nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych;
  • w czasie pracy urządzenia osoby postronne nie mają możliwości ingerencji w funkcjonowanie systemu;

Praca na zewnętrznym agregacie (w odniesieniu do pkt. 4) nie zawsze jest wymagana, jednak w czasie przełączania głównego zasilania w celu zabudowy nowego systemu dystrybucji, umożliwia ona podtrzymanie wszystkich odbiorów nawet wtedy, gdy konieczne jest odłączenie zasilania z sieci. Praca jest dzięki temu bezpieczna z perspektywy monterów, a jednocześnie niezauważalna dla użytkowników instalacji.

Zadzwoń do nas
i zyskaj niezależne źródło energii

Marcin Jastrzębski

+48 535 582 398
info@ternol.pl

Zaufali nam

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok